Online corona virüsü risk testi yayına girdi!

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların corona virüsü riskini online sorgulayabilmeleri için internet sitesi açtı. Sorulan sorulara verilen yanıtlara göre Corona virüsü ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” ya da “Sağlık durumunuzun yakından değerlendirilmesi için lütfen maskenizi takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz” uyarısında bulunuluyor.

Corona virüsü salgını dünya genelinde sürüyor. Türkiye’de vaka sayısı 359’a, ölü sayısı dörde yükseldi. Hızlı tanı kitiyle yapılacak testleri bugün uygulamaya sokan Sağlık Bakanlığı bir de online test uygulamaya soktu.

Vatandaşların corona virüsü riskini online sorgulayabilmeleri için koronaonlem.saglik.gov.tr adresli bir site açtı. Sorulan sorulara verilen yanıtlara göre “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda koronavirüs ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” ya da “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda sağlık durumunuzun yakından değerlendirilmesi için lütfen maskenizi takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz” uyarısında bulunuluyor.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın