iPhone 9 (iPhone SE 2) ne zaman çıkacak? Özellikleri nedir?

iPhApple‘ın yeni iPhone serisini bu sene eylül ayında tanıtması bekleniyor. Ancak bazı analistler, tanıtımın salgın dolayısıyla biraz daha ileri bir tarihe ertelenebileceğini öngörüyor. Her ne kadar iPhone 12 ailesinden bahsedilse de, Apple’ın başka bir bombası daha var. Uzun zamandan beridir Apple’ın iPhone 9 veya diğer adıyla iPhone SE 2 üstünde çalıştığı ileri sürülüyor. Şimdi ise iPhone 9 hakkında dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

 

Son birkaç senedir iPhone SE 2’nin ismi birçok kez gündeme geldi. Apple‘ın uygun fiyatlı iPhone modeli olarak iPhone SE 2’yi çıkaracağı ileri sürülüyordu.Geçtiğimiz yıldan bu yana çeşitli kaynaklar tarafından yayınlanan raporlarda, iPhone SE 2’nin iPhone 9 adıyla piyasaya sürüleceği iddia edildi.Şimdi ise iPhone 9’un resmi tanıtım tarihi hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı.Şirkete yakın kaynaklara göre iPhone 9 önümüzdeki hafta açıklanabilir. Ancak bu iddianın ne kadar doğru olduğu belli değil.

IPHONE 9 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iPhone 9’un önümüzdeki hafta tanıtılacağı iddiası beraberinde iPhone 9’un ne zaman çıkacağı sorularını da beraberinde getirdi. İddialara göre iPhone 9 mayıs ayı ortasında satışa sunulabilir. İsimsiz bir sanayi kaynağı ise telefonun yaz aylarında çıkacağını belirtti.

IPHONE 9’UN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Apple‘ın yeni mobil işlemcisi A13 Bionic’ten güç alması beklenen iPhone 9, 3 GB RAM ile gelecek. 4.7 inç’lik LCD ekran kullanması beklenen telefonda 3D Touch teknolojisinin yer alması beklenmezken, cihazın uygun fiyatıyla dikkat çekeceği gelen bilgiler arasında. iPhone 9’un depolama tarafına baktığımızda ise 64 GB ve 128 GB kapasite seçenekleri sunması beklenirken, renk tarafında ise uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı kasayla karşılaşacağız.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın