Sosyal medyanın korkunç yüzü

Sosyal Medya her kesimden insanın kullandığı ve yapılan paylaşımlar ile milyonlara ulaşıldığı bir mecra ama kötü amaçlı kullanımlar işin tehlikeli boyutunu göz önüne seriyor. İzmir’de yaşayan İ. A. isimli genç kız sosyal medyanın ne kadar tehlikeli bir mecra olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Atan, ”kanserim” yalanıyla 1 yılı aşkın süre boyunca insanların iyi niyetini suistimal ederek onları dolandırdı. Dolandırılanlar arasında ünlü şarkıcı Haluk Levent de bulunuyor.

Sosyal medyanın ulaşabildiği geniş kitle, şimdilerde bir dolandırıcılık aracı olarak da kullanılıyor. Dolandırıcılığın boyutu ise akıllara durgunluk veriyor. İzmir’de yaşayan İ.A. isimli bir şahıs, kanser olduğu yalanıyla aylardır insanları dolandırıyor. Beyin tümörü nedeniyle kemoterapi tedavisi gördüğünü söyleyen Atan, insanların sadece vicdanını sömürmekle kalmayıp paralarını da sömürüyor.

Sosyal medya aracılığıyla başlayan dolandırıcılık olayı yine sosyal medya ile açığa çıktı. Bir Twitter kullanıcısı attığı tweet zinciriyle Atan’ın dolandırdığı insanların başından geçenlerin bir kısmını paylaştı. Haluk Levent de duygu tacirliğine kurban gidenlerden oldu.

 

Geçtiğimiz yaz Ege turnesinde olan Haluk Levent’e sosyal medya üzerinden ulaşan Atan, şarkıcıyla buluştu. Yalanının ortaya çıkmasından kaygılanmak şöyle dursun, bir de üzerine açıklama yapan İ. A. basına “İzmir çevresinde olduğunu duydum ve Haluk Levent ile iletişime geçmek istedim. Sağ olsun beni kırmadı ve bir araya geldik. Çay içtik, sohbet ettik. Bana gitarıyla birçok şarkı söyledi. Tedavim sırasında bana destek vereceğini ve her zaman yanımda olacağını söyledi” açıklamasında bulunduğu ortaya çıktı.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın