Koronavirüs tedbirleri hava kalitesini artırınca Uludağ, İstanbul’dan cam gibi görünmeye başladı

Koronavirüs salgını kapsamında vatandaşlara yapılan ‘Evde Kal’ çağrıları ve hafta sonları ilan edilen sokağa çıkma yasakları, hava kirliliğinin azalmasına neden oldu. Özellikle nüfusun en kalabalık olduğu şehir İstanbul’dan, Uludağ’ın cam gibi göründüğü görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İçişleri Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma yasağı gece saat 00.00 itibariyle başladı. Yasağın uygulanmasıyla birlikte hava ve deniz trafiği büyük ölçüde azaldı, kentin hava temizliği büyük ölçüde arttı. Hava kirliliğinin azalmasıyla birlikte, Bursa’da bulunan Uludağ‘ın net bir şekilde görüldüğü kareler büyük ilgi gördü.

Ülkemizde on binlerce insanın koronavirüsle mücadele ettiği bu günlerde, alınan tedbirler artarak devam ediyor. Sokağa çıkmada uygulanan yaş kısıtlaması, vatandaşlara evden çıkmamaları çağrıları ve hafta sonları ilan edilen sokağa çıkma yasakları; hava kalitesinin de artmasına neden oldu. İstanbul‘dan Uludağ’ın cam gibi net göründüğü kareler ise yayınlandıktan sonra sosyal medyada ilgi çekti.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın