İnstagramda engelleyenler görülebilir mi?

instagram dünyaca popüler video ve fotoğraf paylaşma için geliştirilmiş bir sosyal ağ platformudur. Oldukça çok kullanıcısı olan instagram da takip etme, takipçiler ile dünyaca ünlülerinde yer aldığı uygulamada kullanıcılar bazen istemediği instagram kullanıcılarını görmemek için engelleyebiliyor. Bazen kullanıcılar birbirine dm üzerinden attıkları mesajlar da rahatsızlık verdiği için engelleme özelliğini kullanmaktadır. 

 instagram güncellemeleri ile artık API kullanımını sınırladığı için üçüncü parti uygulamalara izin vermemektedir. Yani piyasada instagram engelleyenleri görme programı artık çalışmamaktadır. Böyle uygulamalara, programlara da itibar etmemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu tür yazılımlar hesaplarınızın çalınmasına kadar gitmektedir.2018 yılından 2019yılına geçtiğimiz şu son aylara instagram beni engelleyenler ücretsiz adı altında programlara kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikte vermeyiniz. 

sizi engelleyenleri topluca, tek seferde bir yerde göremezsiniz. Şüphelendiğiniz hesapları instagram arama motoru üzerinden kontrol ediniz. Eğer kullanıcı aramalarda çıkmıyorsa hesabı instagram silinmediği sürece bir başka hesap üzerinden kontrol ederek arama sonuçlarında görünüyor mu bunu kontrol ediniz. Eğer sizi engellediği hesaptan arama sonuçlarında görünmüyor fakat bir başka hesaptan kontrol ettiğiniz de görünüyorsa sizi engellemiş demektir. instagram engelleyeni görmek için bir uygulama sakın kullanmayınız. Bu uygulamalar hesabınızın çalınmasına açık bir kapı bırakmış olursunuz. Arama sonuçlarında göremediğiniz zaman da hemen telaşlanmayın çünkü instagram tarafından hesabı da silinmiş veya hesabını dondurmuş olabilir. 

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın