Instagram Hikayeler Video Kırpma Özelliği

Uzun bir süredir beklenen Instagram hikayeler video kırpma özelliği kullanıcılarla buluşmayı bekliyor. Test aşaması devam eden özelliğin ne zaman uygulamaya ekleneceği henüz net değil.

Platform olarak Facebook çatısı altında bulunan Instagramuygulama deneyimini çok daha üst seviyelere taşımak istiyor. Kuruluşun testlerine devam ettiği bilinen iki yeni kullanışlı özelliği mevcut. Bunlar içerisinde; direkt mesajlar için tepkiler ve hikayeler için video düzenleyici yer alıyor.

Kullanım alanı pek yaygın olmasa da Instagram’a eklenecek bir video kırpma aracı, süre bazında uzun olan videolar için doğrudan uygulama içinden videonun kırpılmasına ve hikaye olarak tercih edilmesini sağlayacak. Bu sayede, uygulamalar arasında geçiş yapmaya ihtiyaç duymadan tüm işlemleri Instagram üzerinden halletmek de mümkün hale gelecek.

Gerçekleştirilen bu özelliğin geliştirilme aşamasında olduğu ve test edildiği ifade ediliyor. Böylece şu anda yeni özelliğe erişmenin herhangi bir yolu da mümkün olmuyor. Şimdilik bu iki özelliğin ne zaman herkes için kullanılabilir bir şekilde uygulamaya ekleneceği belirsizliğini koruyor. Platformun yeni özellikleri uygulamaya ekleme konusundaki hızı düşünüldüğünde Kısa bir süre içerisinde bunun gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Instagram, Facebook’un aksine yeni özelliklerle kullanıcıların beğenisini daha fazla kazanıyor. Birçok yeniliği burada örnek olarak göstermek mümkün.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın