Bakan Koca’dan son dakika açıklaması: Toplam sayı 47 oldu

Sağlık Bakanı Koca: Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.

Son Dakika Haberi; Sağlık Bakanı Koca twitter’dan yaptığı açıklamada Türkiye’deki koronavirüs salgınıyla ilgili son durumu paylaştı.

BUGÜN 29 YENİ TANI KONULDU

Koca “Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu” dedi.

SADECE 3’Ü UMREDEN GELENLER, DİĞERLERİ ABD, ORTADOĞU VE AVRUPA’DAN

Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.

Bakan Koca’dan yeni uyarı:

Tespit edilen her vaka toplum risk olmaktan çıkmıştır. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir. Salgınlarda olaylar panikle kontrolden çıkar. Tedbir ve panik, birbirinin zıttıdır. Tedirbirleri sıkı tutulalım. Virüsle temas ihtimali sıfırlayalım.

ÜLKELERDEKİ SON DURUMU İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PAYLAŞTI

İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından “Dünya geneli koronavirüs mevcut durumu” gösterir infografikle paylaşım yaptı: 17 Mart 2020, saat 00:00 itibarıyla Türkiye ve dünya genelinde yeni tip Koronavirüs ile ilgili mevcut durum şu şekildedir: Türkiye’de şu ana kadar 47 Koronavirüs vakası tespit edilmiştir.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın