Aykırı bir dizi ile İlker Kaleli ekranlara geri dönüyor

Çarşamba akşamları reyting yarışına yeni bir soluk ve büyük bir rekabet getirecek olan Öğretmen dizisinin başrollerinde İlker Kaleli, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin, Serhat Kılıç ve Şerif Erol yer alıyor.

04 Mart Çarşamba günü izleyici ile buluşacak olan başrollerini İlker Kaleli’nin oynadığı,güçlü kadrosunun yanı sıra daha önce hiç denenmemiş bir hikayesi olan Öğretmen, ekrandaki dizi rekabetine farklı bir boyut kazandıracak gibi.

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır.

Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?”

Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek!

Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

ÖĞRETMEN DİZİSİ HANGİ DİZİDEN UYARLAMA

Öğretmen dizisi, 2019 yılında yayınlanan Japon yapımı Hiragi’s Homeroom’dan uyarlama olarak çekiliyor.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın