Yavaş metabolizmayı nasıl hızlandırabiliriz?

Yavaş metabolizmayı hızlandırmak, muhtemelen kilo vermeye çalışan herkesin istediği bir şeydir. Bir çok insanın beslenmesine dikkat etmemesi ve hareketsiz bir yaşam sürdürmeyi tercih etmesi de bir merak konusu. Bu durum kilo vermeyi daha da zorlaştırır. Belli bir yaştan sonra vücudumuz fazla yağları yakmada zorluk çekse de,metabolizmayı hızlandırmanın bazı püf noktalarını haberimizde bulabileceksiniz..

– Günlük yemeği 5 küçük porsiyon halinde yemek her zaman daha iyidir.

– Kahvaltı yapmadan asla evden çıkmayın ve asla akşam yemeği yemeden yatmayın.

–  Beslenme saatleriniz arasında çok fazla boşluk bırakmak, ani şeker düşüşlerine, hatta yavaş bir metabolizmaya ve uzun vadede felce yol açar.

– Dengeli yemekler hazırlamalı ve iştahınızı öğün aralarında taze ya da kurutulmuş meyvelerle bastırmalısınız.

Doğru miktarda baharat yavaş metabolizmayı hızlandırmak için yardımcıdır.

– Baharatlı  yemekleri haftada iki defaya mahsus hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde, diyetinizin geri kalanına da dikkat ettiğiniz takdirde sağlıklı bir şekilde kilo kaybedersiniz.

-Proteine evet deyin ve yavaş metabolizmanızı hızlandırın, kas kütlesi kazanmak ve yavaş metabolizmayı hızlandırmak için aşağıda verilen en iyi protein kaynaklarını göz önünde bulundurun: Nohut, Yumurta, Sardalya, Ton balığı, Tavuk ve hindi, Avokado, Doğal yoğurt, Greyfurt, Chia tohumu

– Ölçülü kullanıldığında, hem yeşil çay hem de kahve, metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olabilir. Bir fincan kahveyi geçmeyecek kadar tükettiğinizde kahvaltınız tamamlanmış olur.

-Son olarak hayatınızı hareketlendirin,evde yapabileceğiniz beş dakikalık doğru egzersizler size yardımcı olacaktır.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın