Elma sirkesinin bilinmeyen faydaları

Elma sirkesinin sindirim sağlığına birçok faydası vardır. Kabızlığı giderir, sindirimi kolaylaştırır hatta kilo vermeye yardımcı olur ama elma sirkesinin faydaları bu kadar değil, devamını merak ediyorsanız haberimizi okumalısınız?

-Vücudunuzun asiditesini azaltmak için idealdir ve sağlığınız için çok faydalıdır. Üstelik 1 yemek kaşığı içmek kanser gibi ciddi hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

-1 yemek kaşığı elma sirkesi içmek yavaş ya da zor gerçekleşen sindirim süreçlerini rahatlatır. Midedeki gazı ve karın şişliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ayrıca midedeki yanma hissini en aza indirir.

-Sirkedeki asetik asit, kompleks karbonhidratların sindirimini önleyerek kandaki şeker miktarını azaltmaya yardımcı olur. 1 yemek kaşığı elma sirkesi içmek, karbonhidratların ayrışmasından sorumlu enzimleri etkisiz hale getirir. Böylece, kanda glukoz birikimi ve şeker oluşumu engellenir.

-Yüksek miktarda klorojenik asit içerdiği için kötü kolestrolün (LDL) oluşmasını engelleyerek  kalp ve damar sağlığını korur.

-Elma sirkesinin antibiyotik özelliği, enfeksiyon kapma riskini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda mukus miktarını azaltır ve sinüsleri temizler. Böylece burnun tıkanmasına engel olur.

-1 yemek kaşığı elma sirkesi içmek kabızlık sorununu ortadan kaldırır

-Böbrek iltihabı ya da böbrek taşı sorununuz varsa, sabahları 1 yemek kaşığı elma sirkesi içmeyi deneyin. 

Sağlıklı bir beslenme ve sporun yanında iki yemek kaşığı içmek metabolizmanızı hızlandırır.

B6 vitamini ve lesitin açısından zengin olduğu için, kötü beslenme nedeniyle vücutta birikmiş yağları eritir.

 

 

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın