Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler

Zamanının çoğunu mutfakta geçiren ev hanımlarının  hayatını biraz daha kolaylaştıracak bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

-Kaynayan tencerenin taşmaması için  üzerine bir tahta kaşık koymanız yeterli.

-Soğanları doğramadan 15-20 dakika önce buzluğa koyun. Çıkardığınızda hem kabuklarının daha kolay soyulacağını göreceksiniz hem de gözünüzün yanmadığını fark edeceksiniz.

-Yumurtanın bayat ya da taze olduğunu anlamak için suya bıraktığınızda batmıyorsa o yumurta bayat demektir.

– Sofraların en gizemli durumlarından biridir biberlerin acı olup olmadığı. Anlamak için kolay bir yol söyleyelim. Biber küçükse acı olma ihtimali fazlalaşır.

– Eğer karpuzun kabuklarını tamamen soyarak dilimlerseniz suyunu akıtmayacaktır.

Yumurtanın sarısını beyazından ayırmak için, yumurtayı bir tabağın içinde kırın sonra bir plastik su şişesi alın. Yumurtanın sarısının üzerine gelin ve şişeyi ortasından bastırın. Vakum etkisi ile sarı kısmın kolayca beyazından ayrılıp şişenin içine girdiğini göreceksiniz.

-Muzların daha geç kararması için basit bir önerimiz olacak. Salkım olarak değil de tek başına duran muzlar daha geç kararır. Ayrıca muzu sakın buzdolabına koymayın. Bu şekilde kararması yavaşlıyor gibi gelebilir ama lezzetinin büyük kısmını kaybediyor olursunuz.

-Ekmek keserken dilimleriniz paramparça oluyor, elinizle koparsanız daha muntazam dilimler elde ediyor olabilirsiniz. Üzülmeyin, bu sadece sizin yaşadığınız bir durum değil. Bu sorunu engellemek için ekmeği ters çevirip kesebilirsiniz.

 

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın