Hayatınızı kolaylaştıracak 8 pratik bilgi

Günlük koşuşturmaca içerisinde nereye yetişeceğimizi, bazen kaç parçaya bölüneceğimizi şaşırıp duruyoruz. Özellikle böylesi koşturmaca dolu bir yaşantıda işimizi kolaylaştıracak pratik bilgileri sizler için derledik.

Pırıl pırıl ayakkabılar

 

Ayakkabılar zaman içinde orijinal görüntüsünden bir hayli uzaklaşır. Koyu bir renk almaya başlayan ayakkabılarınızı yeniden ilk günkü haline çevirmek ise çok kolay. Yapmanız gereken makyaj temizleme toniğiyle ayakkabılarınızı silmek.

Mis gibi banyolar

Banyonuzun her zaman mis gibi kokmasını istiyorsanız. Tuvalet kağıdı rulosunun içerisine birkaç damla esansiyel yağ damlatın.

Pizza ısıtmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Pizzayı nasıl ısıtıyorsunuz. İlk piştiği gibi leziz bir pizza istiyorsanız; yemeğinizi mutlaka kapaklı bir tavada ısıtın.

Halı kabartma yöntemi

Masa, tv sehpaları ya da koltuklar zaman içerisinde halılarda iz yapar. Bu izlerden kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bir çatal. Ezilen yeri çatalla kabartmaya çalıştığınızda farkı anlayacaksınız.

Muzları fırınlayın

Aldığınız muzlar olgun değilse yapmanız gereken çok kolay. Muzları bir süre kabuklarıyla birlikte fırında ısıtırsanız; meyve yiyebileceğiniz kadar yumuşar.

Kalıcı parfümün sırrı

Bebek yağı sürdüğünüz cildinize parfüm sıktığınızda kokunuz daha kalıcı olacaktır.

Baş ağrısından kurtulmanın ilginç yolu

 

Yanınızda ağrı kesici yok ve başınız çok kötüsüyse yapmanın gereken hemen bir muz bulmak. Muz kabuğunu alnınıza yerleştirdikten sonra ağrınız hafifleyecektir. Çünkü muzda bulunan yüksek potasyum ağrıları hafifletir.

Kalem yaylı formül

 

Şarj kablolarınızın ömrünü uzatmak için tükenmez kalem yayı kullanabilirsiniz.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın