Hakan Ural, iki çocuğu hasta olan ailenin evini yaptırdı

Oyuncu Hakan Ural, Adana’da akciğer ve dalak büyümesi nedeniyle bir çocuğunu kaybeden ve iki çocuğu da aynı hastalığın pençesinde olan bir ailenin yıkık dökük evini yaptırdı.

Adana’da akciğer ve dalak büyümesi nedeniyle bir çocuğunu kaybeden, iki çocuğu da aynı hastalığın pençesinde hayatta kalma mücadelesi veren Barık ailesi, yıkık dökük evde yaşamaktan oyuncu sunucu Hakan Ural sayesinde kurtuldu. Yeni evlerine kavuşan aile bireyleri mutluluktan gözyaşlarını tutamadı.

1 ÇOCUĞU ÖLDÜ, 2 ÇOCUĞU AYNI HASTALIKLA MÜCADELE EDİYOR

İnşaatlarda işçi olarak çalışan İbrahim Barık (41), 25 yıl önce amcasının kızı Sevda Barık (44) ile evlendi. Barık çiftinin bu evlilikten 4’ü kız 2’si erkek 6 çocukları oldu. Çift, kız çocukları Esra Barık’ı 11 yaşındayken 2007 yılında dalak ve karaciğer büyümesi nedeniyle kaybetti. Çiftin çocuklarından Şule Barık (11) ile İbrahim Barık’ın da (6) aynı hastalığa yakalandığını öğrenince, aile adeta yıkıldı.

“EVİ GÖRÜNCE KENDİMİ HAYALİN İÇİNDE SANDIM”

Yeni bir evleri olduğu için mutlu ve huzurlu olduğunu ifade eden Sevda Barık, “Önceki evimle şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Önceden evimde hijyen yoktu. Şimdi çocuklarımı temiz bir evde tuttuğum için çok mutluyum. Bizi mutlu edenlerden Allah razı olsun. Bu sevinci, önceki çocuğuma veremedim ama şimdiki çocuklarıma verdiğim için çok mutluyum. Evi görünce kendimi hayalin içerisinde sandım. Hala inanamıyorum” diye mutluluktan ağladı.

Baba İbrahim Barık ise ailesinin çok mutlu olduğunu belirterek, “Evimin yapılması 2 buçuk ay sürdü. İçine girince inanamadık, hala inanamıyoruz. Hakan Ural başta olmak üzere tüm yardımseverlerden Allah razı olsun” dedi. Yardımcı olanlara sevgilerini gönderdiğini dile getiren Şule Barık ise, “Evimiz yapıldığı için ben de ailem de çok mutlu olduk. Eski evimize üzülmüştüm ama artık mutluyuz. Sanki rüyaymış gibi geliyor. Tüm yardımseverlere, Hakan ağabeyime teşekkür ediyorum” diye mutluluktan duygulanarak güçlükle konuştu.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın