Makyaj yapmadan güzel görünmenin sırları

Her kadın güzel görünmek ister ve bu isteğini gerçekleştirmek için kozmetik ürünlere ve çeşitli operasyonlara başvurur,fakat bu yöntemler hem istenilen sonucu vermez, hem de yapılan ameliyatlar acılı olur. Peki güzel kalmanın doğal yolları nedir? Merak ediyorsanız haberimizi okumalısınız.

Su için

Makyajsız güzelliğe kavuşmanın en basit yollarından biri güne su içerek başlamaktır. Gün boyu bu davranışınızı sürdürmek, hem cildinizi sağlıklı tutacak hem de nemlendirecektir.

Düzgün beslenin

Doğru beslenme, cildin doğal ışıltısını arttırırken daha nemli ve parlak görünmesine yardımcı olur. Meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağlar gibi besin açısından zengin tüm gıdaların cildiniz de dahil olmak üzere tüm vücudunuz için iyi olduğu uzmanlar tarafından paylaşmaktadır.

Uyku düzeninize dikkat edin

Uykusuz kalmak hem gözlerimizin hem de yüzümüzün yorgun, asık görünmesine sebep olur. Her gün düzenli uyumaya dikkat ederek daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşursunuz.

Cildinizi temizleyin

Temiz cilt, makyajsız en güzel görünümünüz için en iyi temeldir. Temizlemek için yumuşak, durulama gerektirmeyen bir temizleme seçeneği olan misel suyu kullanmayı deneyin. Daha sonra cildinize uygun bir tonik ile kalıntılardan cildinizi arındırın.Egzersiz yapın

Kardiyo yapmak kan  dolaşımı artırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Yüksek kalp atış hızınız ve artan kan dolaşımı, cildinize renk ve oksijen getirerek, makyajsız uyanık ve taze yüzlü görünmenize yardımcı olur.

 Güneş kremi kullanın 

Güneş kremi uygulamadan asla bir gün geçirmeyin. Erken yaşlanma gibi cildinizde oluşabilecek olası hasarlardan kaçınmak için cilt bakım rutininize geniş spektrumlu SPF ile formüle edilmiş bir nemlendirici ekleyin.

 Dudak balmı kullanın

Dudaklarınızı nemli tutmak, çatlama ve kurumaları önleyecek ve kendi doğal renklerini yansıtmalarına yarım edecektir.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın