Güzel bir cildin sırları neler?

Ev yapımı güzellik ürünleri sayesinde kusursuz ten ve genç cilde sahip olabilirsiniz? Genç görünümlü bir cilde sahip olmak için pahalı kozmetik ürünlerine para vermenize gerek. Nasıl olacak diyorsanız haberimizi okumalısınız..

Cildinizi fırçalayın

Temiz bir diş fırçası ile cildinizi günlük olarak temizlemek cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olur ve ölü cilt hücrelerinden arınmalarını sağlar. Ayrıca yüze sürülen herhangi bir kremin veya serumun emilim gücünü bu sayede arttırır.

Cildinizi nemli tutun

Günlük olarak ciltlerini sürekli nemli tutma cildinizin pul şeklinde dökülmesi engeller. Ayrıca yüze masaj yaparak nemlendirmek çok önemlidir.

Esansiyel yağlar kullanın

Sabahları parlatıcı yüz yağı ile birlikte gül bazlı yağ kullanmak, yaşlanmaya karşı savaşır ve genişlemiş gözenekleri azaltma etkisinden dolayı daha genç bir görünüm sağlar.

Temizleyici kullanın

Parlak bir cilde sahip olmak için 2 yöntem deneyin. Sıvı veya yağ kıvamında bir temizleyici alın ve yüzünüze uygulayın ardından ılık su ile yıkayın. Ardından köpüren bir temizleyiciyle yüzünüzü temizleyin. Bu sayede cildinizin arınmasını ve yüzünüzde sivilce çıkmasını önlemiş olursunuz.

Vücudunuza önem verin

Yediğiniz ve içtiğiniz her şeyin cildiniz üzerinden doğrudan bir etkisi vardır. Koreli kadınlar ciltlerini genç tutmak için doğal beslenir. Ginseng, pu-erh çay ve yeşil çay Korelilerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Lifli peeling

Bir bezi suya batırın ve ardından dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yaptığınız masaj kırışıklıkları önlemek ve kan akışını hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın