Cilt bakım yağlarını nasıl kullanmalıyız?

Her zaman bakımlı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak tüm kadınların isteği, evde doğal yollarla bakımlı cilde kavuşmak sandığınız kadar zor değil, mesela bakım yağlarını cilt bakım rutinimize eklememizin hem cildimiz için hem de makyajımız için harika faydaları var. Peki bu cilt bakım yağlarını nasıl kullanmalıyız?

Makyajınızı temizleyin

Üzerinde ‘temizleme yağı’ yazmasa bile her türlü cilt yağı suya dayanıklı maskara, kalıcı far ve rujları sadece birkaç hareketle nazikçe temizliyor. Ayrıca cildi tahriş etmiyor.

Saçınızı şekillendirin

Cilt tarafından kolayca emilen zengin yağ asidi içerikli yağlar (argan ve jojoba gibi), aynı zamanda saçlar tarafından da kolayca emiliyor. Saç tasarımcıları, kabaran bukleleri veya elektriklenen saçları yatıştırmak için kurumuş saç uçları ya da kabarık saç tellerine bu yağlardan bir miktar sürmenizi öneriyor.

Likit fondöteni nemlendirin

Kullandığınız herhangi bir krem veya likit fondötene yağ eklemek daha fazla nem sağlamasına ve daha ince olmasına yardımcı oluyor. Böylece bütün yaz bronz teninize sürdüğünüz fondöteni artık koyu görünmeye başlasa bile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Parfüm olarak kullanın

Bu ürünlerin çoğu, birçok parfümün içeriğinde kullanılan yasemin, sandal ağacı ve lavanta esans yağı içeriyor. El bileklerinize parfüm niyetine bu ürünleri sürebilirsiniz.

Aydınlatıcı etkisinden yararlanın

Doğal görünen bir aydınlatıcı etkisi yaratmak için makyajınızı tamamladıktan sonra bir miktar yüz yağını elmacık kemiklerinize, burun köprüsüne ve omuzlarınıza sürmenizi öneriyor makyaj uzmanları.

Yazar: Siyah

Bir Cevap Yazın